ספורט על הדרך: כך בקלות תעשו התעמלות

גם לכם נראה שכל העולם רץ מרתונים, מציג לראווה בפיד את הקוביות מהאימון האחרון בחדר הכושר או מתמכר לעיצוב-חיטוב-פילאטיס-יוגה? אל תאמרו נואש: אולי כל הפסטיבל הזה מסביב לא בדיוק גורם לכם לזנק מהכורסה ולהצטרף במלוא המרץ, אבל כמה דברים אתם בכל זאת יכולים לעשות בנונשלנטיות, על הדרך, כדי לשמור על הכושר האישי מבלי לצאת מגדרכם. הרגלים קטנים שתאמצו ביומיום עשויים לשפר משמעותית את מצבכם, בבחינת “צעד קטן לאדם – ” אתם כבר יודעים את ההמשך…
חשוב לזכור – לפני שמתחילים לעסוק בפעילות גופנית, במיוחד פעילות אינטנסיבית, מומלץ להיוועץ ברופא/ה המטפל/ת.
או.קיי. מה אנחנו מציעים?

להתראות מעלית, שלום מדרגות

גרים בבניין דירות משותף? מגיעים לעבודה? הבחירה הטבעית היא לצעוד לכיוון המעלית, ללחוץ על כפתור ולבהות במסך שמדווח על מיקומה. שני צעדים ונכנסתם פנימה, צעד ורבע – הגעתם ליעד. נסו לוותר על הקלות שבה זה מתרחש ולהשתמש באופן קבוע במדרגות, בהתאם ליכולתכם, בבואכם ובצאתכם.

נעים להכיר, קו 11

מכירים את הבדיחה הזו של פעם – “סע בקו 11”? כלומר, בשתי הרגליים, קדימה לצעוד. אם תמירו נסיעות קטנות לגן, למכולת, לאיסוף של הילד בצעידה קלילה – תוכלו לגלות שזה דווקא מהנה ומשחרר. אין כאן התחייבות לטווח ארוך, אנחנו מדברים על מרחקים קצרים – אבל המשמעות של זה היא שריפה מצטברת של קלוריות באופן קבוע.
מהר יותר באופניים🚲

ואם בכל זאת המרחקים מתארכים והזמן דוחק, אופניים הם פתרון לא רע בכלל. אתם לא בתחרות – אפשר לדווש בניחותא. במאזן הכללי, תרוויחו לא מעט. כמובן, לא לשכוח לחבוש קסדה ולדווש בהתאם לחוקי התנועה.

מכבסים, תולים

מפרפרים בלי סוף בסידור וניקוי הבית? לא תאמינו כמה טוב זה יכול לעשות לא רק לבית, אלא גם לכם.  סידור המיטות, סחיבת וקיפול כביסה, איבוק וניקוי וטאטוא ושטיפת רצפות – – מתורגמים בסופו של דבר לשריפה של לא מעט קלוריות בשעה.

בטן הכניסו

ואם כבר מסתובבים כל היום, נסו להכניס את הבטן. זה אולי נראה לכם פשוט בשנייה הראשונה, אבל מסתבר שזה דורש בהתחלה לא מעט תשומת לב. בהמשך, תרגישו את השינוי בבטן עצמה, שתתחיל להתחזק.  חשוב לנשים בהריון – יש להימנע מכיווץ שרירי הבטן לאורך רוב שעות היום.

למגרש עם החבר’ה

אנחנו לא מדברים על הילדים שלכם, אנחנו מדברים עליכם. צאו לשחק אחת לשבוע עם החברים – כדורסל, כדוגל, כדורשת, כדורעף. אם תמצאו לכם איזו מיני-ליגה מקומית שתיתן מסגרת מחייבת אבל עם הרבה פאן, בכלל שיחקתם אותה. גם ריקודי עם (או ריקודים בכלל) הם חלופה לא רעה, אגב.  ⚽🏀💃

מרביצים שופינג🛍️

כן-כן, תודו שעל זה לא חשבתם. יכול להיות שיהיו אגפים במשפחה שאף יתנגדו למיזם הזה. אבל אם תפעילו את מונה הצעדים שלכם עם הכניסה לקניון, תגלו שבסופו צעדתם הרבה, הרבה יותר ממה שחשבתם. אם העמסתם על עצמכם שקיות, אולי גם הרווחתם משהו בגזרת החיזוק, בעיקר של שרירי הזרוע.

עד הקצה

נסו לאמץ ישיבה זקופה, לנטוע רגליים חזקות על הרצפה, לשחרר כתפיים (“רחוקות מהאוזניים”), ואולי אפילו לשבת מול הטלוויזיה על  כרית “פיתה” מגומי, או כדור גומי ענק, שמאלץ אתכם להפעיל שרירים ולחזק את היציבה. בין לבין, שחררו קצת מתח: שעות ארוכות מול המחשב עלולות לעלות לגוף ביוקר. מידי שעה, עשו הפסקה קצרה של כ- 2 דקות וסגלו לעצמכם שגרת מתיחות בין-לבין: כתפיים, צוואר, זרועות, גב, קומו מהכסא, צעדו והניעו את עצמכם – העיקר לא להישאר סטאטיים וחסרי תנועה.

נאוה אייזנבך
מובילה לבריאות ואיכות חיים טובה יותר

טבעי להשקיע בעצמך

נאוה איזנבך

גלו את הדרך הטבעית

הרשמו למועדון הלקוחות של נאוה אייזנבך

נשמח לתת לכן אהבה במייל ולעדכן אתכן בכל הדברים הטובים