רפואה משלימה וגיל המעבר

זה טבעי וזה יקרה לכולנו.

בדר”כ לקראת סוף גיל ה-40 או אפילו קצת אחרי גיל 50 המחזור החודשי נפסק בהדרגתיות עד להפסקה מוחלטת של ייצור האסטרוגן ע”י השחלות ובכן, אז מתחיל גיל המעבר.
תהליך זה עלול להיות מלווה בתופעות לוואי שונות כמו אי שקט, עצבנות, כאבי ראש, ירידה בזיכרון, דופק מהיר, סחרחורות, הפרעות בתחושה בגפיים, עלייה במשקל, יובש בנרתיק וגלי חום.

שנים רבות מתעסקת הרפואה המשלימה בסיוע וטיפול בתופעות הללו בין השאר באמצעות הרפואה הסינית והמונח המוכר ”יין ויאנג”

המונח “יין” מתייחס לקור, מים, רטיבות וכו’ כשהמונח “יאנג” מתייחס לחום, אש, יובש, אוויר, יום וכו’.
היין והיאנג פועלים זה על זה כאשר השילוב ביניהם יוצר אנרגיה חדשה הנקראת צ’י, אשר מזינה ומתחזקת את גופינו.

ואיך זה מתקשר לגיל המעבר? ע”פ הרפואה הסינית נשים בגיל המעבר סובלות מחוסר זמני ב”יין” וכתוצאה מכך נוצר עודף יחסי באנרגיית “יאנג”.

אנרגיות היין והיאנג זורמות לאורך ערוצים ספציפיים שנקראים מרידיאנים ועל גבי המרידיאנים נמצאות נקודות דיקור המאפשרות לשלוט על עודף היאנג ולנתב אותו כך שתופעות גיל המעבר יתמתנו ובחלק מהמקרים אף ייעלמו (בטיפול של דיקור סיני לדוגמה)

הרפואה הסינית מחלקת גם את המזונות לפי איכויות וכיוון שבגיל המעבר אנחנו סובלות מעודף חום מומלץ להימנע ממזונות הנחשבים ‘מחממים’ כמו:
קפה, אלכוהול, פלפל חריף, פלפל שחור, חרדל, בשר, ג’ינג’ר, חזרת, הל, קינמון, שמן סויה ואגוזי מלך.

מזונות שמומלצים  לחיזוק ה”יין” וצמצום תופעות הלוואי הם: חיטה מלאה, גריסים, טופו, שעועית לימה, שעועית מש, שעועית ירוקה, מלפפון, עגבנייה, סלק אדום, אננס, בננה, אגס, תפוח, ענבים, אבוקדו, מנגו ביצים וסרדינים, ברוקולי, כרוב וטחינה.

אני ממליצה מאוד לשלב את הרפואה המשלימה בכדי להקל על התהליך הטבעי שהגוף שלך עובר (= גיל המעבר) באמצעות רפואה שהיא טבעית ומתאימה את עצמה אלייך.

נאוה אייזנבך
מובילה לבריאות ואיכות חיים טובה יותר

טבעי להשקיע בעצמך

נאוה איזנבך

גלו את הדרך הטבעית

הרשמו למועדון הלקוחות של נאוה אייזנבך

נשמח לתת לכן אהבה במייל ולעדכן אתכן בכל הדברים הטובים