מה ש-10 שזיפים מיובשים ביום יכולים לעשות לגוף

אוסטאופורוזיס, זה מצב שבו העצמות הופכות שבירות וחלשות, נפוץ למדי בנשים מעל גיל 50. למעשה, ההערכות מראות שכ-200 מיליון נשים בעולם חיות עם אוסטיאופורוזיס, כאשר המצב גורם לכמעט תשעה מיליון שברים בעצמות על בסיס שנתי. נכון שיש היום מספר תרופות לאוסטאופורוזיס, אך מחברי המחקר מציינים כי יותר ויותר נשים מחפשות דרכים לטפל או להימנע לחלוטין מהמצב, בעיקר באמצעות תזונה.

שזיפים מיובשים מתקשרים אצל רבים בעיקר לעצירות, אבל יש להם עוד כמה יתרונות חשובים, בעיקר לנשים אחרי גיל המעבר. אז כמה מהם צריך לאכול ביום?

שזיפים מיובשים נשמעים עבור רבים כמו משהו שחייבים לאכול בט”ו בשבט או כשיש עצירות, אבל מחקר מאוניברסיטת פן סטייט מציע לנשים מבוגרות בגיל המעבר לשקול להוסיף לפחות כמה שזיפים מיובשים לתזונה היומית שלהן. המחקר שלהם מצא ששזיפים מיובשים יכולים לעזור למנוע או לעכב אובדן עצם בנשים מבוגרות.

מחברי המחקר שפורסם בכתב העת Advances in Nutrition טוענים שהסיבה לכך היא ששזיפים מיובשים מפחיתים דלקת גופנית ונזק חמצוני, שניהם תורמים לאובדן עצם. “בנשים לאחר גיל המעבר, רמות נמוכות יותר של אסטרוגן עלולות לעורר עלייה של נזק חמצוני ודלקת, להגביר את הסיכון להיחלשות העצמות שעלולות להוביל לשברים, שילוב שזיפים מיובשים בתזונה עשוי לסייע בהגנה על העצמות על ידי האטה או היפוך של תהליך זה”.

אוסטאופורוזיס, זה מצב שבו העצמות הופכות שבירות וחלשות, נפוץ למדי בנשים מעל גיל 50. למעשה, ההערכות מראות שכ-200 מיליון נשים בעולם חיות עם אוסטיאופורוזיס, כאשר המצב גורם לכמעט תשעה מליון שברים בעצמות על בסיס שנתי.
נשים רבות מחפשות פתרונות ודרכים לטפל או להימנע לחלוטין מהמצב, בעיקר באמצעות תזונה.

עוד לא אמרנו מה מומיו עושה בעניין.. נפלאות

אז נשים יקרות
אם אתן בגיל המעבר
מומלץ להתחיל לאכול שזיפים יבשים.

נאוה אייזנבך
מובילה לבריאות ואיכות חיים טובה יותר

טבעי להשקיע בעצמך

נאוה איזנבך

גלו את הדרך הטבעית

הרשמו למועדון הלקוחות של נאוה אייזנבך

נשמח לתת לכן אהבה במייל ולעדכן אתכן בכל הדברים הטובים